Jakub Kardoš

Štát: Slovensko

Mesto: Trnava

PSČ:  903 01

Telefón: +421 902 193 647

Email: jakub.kardoss@gmail.com

Napis spravu — Pridaj do priatelov — Ignoruj

 

Spolu s jedným známym sme vášnivý záhradkári a oboch nás táto záľuba veľmi napĺňa. Svoje radosti ale aj starosti zo záhradkárčenia spolu zdieľame a dokážeme si navzájom pomôcť. Minule prišiel však za mnou s myšlienkou, že by si do svojej záhrady chcel dať postaviť záhradnú chatu. Ja som záhradnú chatu taktiež nemal a vôbec  to nebol zlý nápad. Počkal som však s tým a chcel som pomôcť najmä môjmu známemu. Ten ma oboznámil so základným rozdelením záhradných chát a tiež mi prezradil, do ktorej varianty by sa chcel pustiť on.

Na začiatku mi predstavil záhradné chatky, ktorých veľkosť nie je veľká a v pravom slova zmysle by som ich ani nenazýval záhradnými chatkami. Ich úžitková plocha je nanajvýš do 9 m2 a ich využitie nie je veľmi široké, za to však praktické. Dajú sa využiť na uskladnenie a úschovu materiálu, náradia alebo aj pozbieranej úrody. To tohto typu záhradných chatiek sa však môj známy pustiť nechcel, keďže on požaduje niečo väčšie, i keď miesto na úschovu náradia sa zíde vždy.

Ďalším typom záhradných chatiek sú klasické záhradné chatky, ktoré máte možnosť vidieť takmer v každej záhrade. Ide o záhradné chatky, ktoré majú základné vybavenie. Nájdete tu zväčša jednu alebo dve postele na prespatie, malú kuchynku a nejakú tu miestnosť navyše. Nejde o nič veľké, no takáto záhradná chatka poslúži ako dokonalé útočisko pred nepriaznivým počasím. Tento typ záhradnej chatky je najobľúbenejší a taktiež aj najpoužívanejší. A aj z toho dôvodu sa pre tento typ rozhodol môj známy. Chatu bude využívať najmä na poľnohospodárske účely, kde si bude môcť odložiť náradie, či uskladniť úrodu, no je pripravený si tu aj zdriemnuť, či uvariť teplý čaj.

Ďalej poznáme ešte aj víkendové chaty. Tie sa nevyskytujú až tak v záhradách, ale v niektorých väčších záhradách ich máme taktiež možnosť zbadať. Takéto víkendové chaty sa zväčša skladajú z niekoľkých izieb, jednej spoločnej miestnosti, kuchynky a sociálneho zariadenia. Tento typ záhradnej chaty je vhodný najmä pre veľké rodiny, ktoré radi trávia víkendy spoločne, ale taktiež aj pre skupinu priateľov, ktorí sa chcú zabaviť.

Ako máte možnosť vidieť, tak je naozaj z čoho vyberať. Využitie a veľkosť sú len dve hlavné kategórie, podľa ktorých môžeme záhradné chatky deliť, ale existuje omnoho viac druhov a typov záhradných chatiek v rôznom prevedení.

About

Categories: Uncategorized |
[TOP]