Norbert Németh

Štát: Slovensko

Mesto: Košice

PSČ:  040 01

Telefón: +421 907 497 354

Email: norbynemeth@gmail.com

Napis spravu — Pridaj do priatelov — Ignoruj

Predaj firmy predstavuje pre podnikateľov hrozbu, ktorá ich desí, čo sa stane, ak nebude moja firma prosperovať a likvidácia nepripadne do úvahy. V tomto stave však nie je ani jeden z podnikateľov v správnej pozícií, správny podnikateľ by v každom svojom kroku mal vidieť hlavne príležitosť a možnosť na ďalší biznis.

Ak sa teda rozhodnem, že kupim sro mal by som si uvedomiť dôležité aspekty, ktoré by som zhodnocoval, ako samotný predajca firmy. V tom prípade som schopný a určite rozumný na to, aby som dokázal vyjednávať s predajcom firmy a nájsť všetky možnosti, ako znížiť cenu.

Neviem si tak úplne predstaviť, že by som sa prihlásil na facebook, alebo na bazoš a hodil tam inzerát „kúpim s.r.o.“, takto to úplne asi nefunguje a na takýto krok by som mal urobiť asi niečo úplne iné.

Ako teda postupovať, keď mám záujem rozbehnúť podnikanie a chcem spustiť firmu?

Rozhodnutie rozbehnúť podnikanie pomocou kúpy inej firmy musí mať nejaké opodstatnenie. Začínajúci podnikateľ má v hlave nejakú logiku, či systém  na základe ktorého sa rozhoduje.

Začať podnikanie tým, že si poviem, že kúpim s.r.o. sa odvíja od skutočnosti, že zakladanie firmy trvá príliš dlho. No ja chcem rozbehnúť firmu teraz, prípadne už mám zákazníkov, ktorí tlačia na termíny a ja namiesto legislatívy a behačiek okolo zakladania firmy potrebujem skôr reálne podnikať.

Takže už viem, že čas sú peniaze a ja musím začať makať. Ako ale teda kúpiť firmu? Ak facebook a bazoš inzerát nefunguje, zamysli sa, že nie si v katalógu pokec, ale v reálnom svete, tu nie ej okienko na vyhľadávania toho, čo chceš robiť.

Nájdi si radšej sprostredkovateľskú firmu, ktorá s firmami na predaj obchoduje a má dokonalý prehľad v ponukách firiem na predaj.

Hop a už si krok ďalej, sprostredkovateľská firma, obchod a pod. Áno, áno aj na toto musíš mať pripravené peniaze, nie je to len hop – šup idem kúpim, podnikám. Priprav si pár eur aj na to, že firma si vypýta peniažky, no zároveň Ti rýchlo poradí s tým, aká firma na predaj je na trhu, aká je v tvojom odbore, ktorá má dobrý finančný stav a ktorá je na tom biedne. Ty už si zváž podľa vlastných preferencií, čo sa ti oplatí a čo nie, kde chceš investovať a čo ej pre teba podstatné a dôležité.

Čo sú podstatné informácie o firme, ktorú chceš kúpiť?

„Kúpim s.r.o. – za koľko ju dáš?“

To je presne otázka, ktorú prípadnému partnerovi, či obchoďákovi nedávaj. Najskôr si zisti, čo kupuješ a od koho.

–       Názov firmy

–       Činnosť firmy

–       História

–       Majitelia

–       Finančný stav

–       Podlžnosti, dane a pod.

–       Nadviazané vzťahy firmy

–       Zákazníci

–       Kontakty

–       Referencie

Keď budeš mať preverené potrebné, tak vtedy začni zisťovať, aká by bola cena za takúto firmu. Či to pre teba má zmysel investovať do niečoho, kde budeš musieť meniť činnosť podnikania a pod. Zamysli sa nie len nad jednorazovými nákladmi, ale celkovo nad tým, čo ťa s touto firmou čaká aj do budúcnosti. Ak ťa čaká veľa zmien, priprav si aj peňaženku, lebo bez toho to asi nepôjde.

About

Categories: Uncategorized |
[TOP]