Oliver Novotný

Štát: Slovensko

Mesto: Trnava

PSČ:  958 01

Telefón: +421 910 367 958

Email: oliver.novotny90@azet.sk

Napis spravu — Pridaj do priatelov — Ignoruj

 

Keď som tak sedel minule pri našom dome, iba tak na lavičke, zrodila sa mi v hlave myšlienka, že by nebolo na škodu postaviť si na záhrade altanok.  Pekný drevený altanok s ohniskom a grilom uprostred a s dostatočným miestom na sedenie okolo ohniska – pre celú rodinu. Najprv som sa rozhodlo, že si altanok postavím svojpomocne a začal som si vyhľadávať na internete rôzne drevené altanky a ich projekty. Aj som zopár použiteľných nákresov našiel, no problém nastal Keď som sa začal obzerať po nejakom dreve a po firme, ktorá by mi pomohla s jeho spracovaním a rezaním do požadovaných tvarov. Nie žeby bolo v našom okolí málo dreva na výrobu altanka, ale keď som si spočítal náklady spojené s obstaraním dreva, jeho prevozom a opracovaním, narezaním do požadovaných rozmerov, tak som zistil, že som vysoko prekročil svoj rozpočet a to môj altanok ešte ani nestál.

Potom som si spomenul, že som pri vyhľadávaní nákresov našiel aj rôzne zaujímavé ponuky a keď som sa vrátil k počítaču, padla mi do oka ponuka od mojaltanok.sk. Spoločnosť mala dobré hodnotenie spokojných zákazníkov a bohatú ponuku rôznych altankov, ktorých ceny sa pohybovali na úrovni  môjho materiálu a pri niektorých altankoch ešte aj menej.  Navyše som sa dozvedel, že pri objednávke altanku mám dopravu zdarma a montáž na kľúč iba za 150 ,- €. Ďalej už išlo všetko ako po masle. Vybral som si svoj vysnívaný altanok a na základe pokynov som na našej záhrade pripravil podkladovú plochu. Ja som použil betón, ale fantázii sa medze nekladú. Altanky sú samonosné a nie je potrebné ich ukotviť a preto môžete použiť aj napríklad zámkovú dlažbu, či štiepaný kameň, alebo aj čokoľvek iné, čo zarovná a spevní plochu na mieste kam chcete altanok umiestniť.  Zásielka dorazila na čas a zruční majstri sa ihneď pustili do práce.

Popoludní  už hrdo ozdoboval záhradu náš nový altanok. Krásna mohutná drevená a pevná konštrukcia vo mne vyvolávala pocit z dobre vykonanej práce aj keď som nepohol ani prstom. Drevo má krásny mahagónový nádych a strechu tvorí kvalitný, no zároveň ľahký šindeľ. Z doplnkového sortimentu som si k altanku vybral kvetináče a už sa teším na rozkvitnuté muškáty.  Nakoniec som bol rád, že som sa rozhodol pre túto ponuku a v konečnom dôsledku tak ušetril nejaké peniaze a hlavne mnoho času a starostí. Teraz si už posedávam v príjemnom tieni, popíjam ovocnú šťavu a užívam si svoj nový, vysnívaný altanok.

About

Categories: Uncategorized |
[TOP]